Już po raz trzeci w gryfowskiej galerii gościmy wystawę z nadmorskich Gryfic. Fotografie, które się na niej znajdują powstały w trakcie Artystycznych Spotkań Przyjaciół, sztandarowej imprezy organizowanej od 15 lat przez Dom Kultury w Gryficach. Wernisaż wystawy odbył się 29 listopada. W jego trakcie na licznie przybyłych gości czekała muzyczna niespodzianka, ale o tym za chwilę. Najpierw o magii zdjęć. Fotograficy, zgodnie z tematem pleneru, pokazali Gryfice z innej strony, starając się uchwycić magiczne chwile oraz odnaleźć bajkową perspektywę, a także poddali swoje zdjęcia poważnej obróbce komputerowej. W efekcie powstały bardzo interesujące, często nowatorskie prace. Autorem dwóch z nich jest nasza rodzima fotograficzka Ilona Cichoń, która uczestniczyła w gryfickim plenerze. Podczas wernisażu przybliżyła gościom ideę Artystycznych Spotkań Przyjaciół oraz nasze, już tradycyjne w nich uczestnictwo.

Teraz o niespodziance. Kamil Opolski i Konrad Staszkiewicz, czyli duża porcja doskonałej muzyki na żywo. Dwóch młodych ludzi, którzy grają razem dopiero od miesiąca. Grają na gitarach akustycznych i śpiewają autorskie piosenki. Tekstów, które usłyszeliśmy podczas ich krótkiego (dla wielu zbyt krótkiego) występu nie powstydziłby się Piotr Rogucki, a i gitary dały radę. Zebrana w galerii publiczność entuzjastycznie przyjęła występ teamu, o którym z pewnością wkrótce będzie głośno. Muzycy zapytani o swoją pięknie rozpoczynająca się działalność odpowiadają, że grają piosenki, które często piszą razem z przyjaciółmi. Tak po prostu, dla przyjemności. Mówią, że najważniejsze jest mieć radość z tego co się robi i móc podzielić się nią z innymi. Proszą też o przekazanie podziękowań kilku ważnym osobom, których dobre słowo często motywowało ich do dalszego pisania i nie poddawania się mimo potknięć: Oli Deschepper, Oli Skórce (Ole to zawsze porządne babki) Gracjanowi Czechowi i Danielowi Zawadzkiemu.

Organizatorzy wystawy serdecznie dziękują Mariuszowi Draganowi za inicjatywę, dzięki której galeria Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego stała się miejscem rozbłyśnięcia nowej muzycznej gwiazdy.

Wszystkim, którzy nie mogli uczestniczyć w wernisażu polecamy obejrzenie wystawy „Magiczne Gryfice” czynnej w godzinach pracy Biblioteki Publicznej. Zapraszamy.