Wiesława Siemaszko-Zielińska – poetka, prozatorka, animator kultury. Urodzona w Lublinie. Obecnie mieszka w Jeleniej Górze. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka sześciu tomików poetyckich, zbioru opowiadań i książki publicystyczno- literackiej (promującej jeleniogórskich twórców), cyklu programów literackich w telewizji regionalnej licznych publikacji w prasie literacko-artystycznej oraz w kilkudziesięciu antologiach i almanachach. Jej utwory były tłumaczone na język: szwedzki, niemiecki, serbski i ukraiński. Kilkakrotnie prezentowana na antenie Polskiego Radia. Członkini Związku Literatów Polskich. Tyle oficjalnych informacji ze strony internetowej. Reszta będzie z serca, a zaczniemy tak:

28 listopada pogoda była okropna, przenikliwe zimno i silny wiatr. Z nieba lał deszcz, który w pewnej chwili zamienił się w deszcz ze śniegiem i było jeszcze gorzej. Czekaliśmy na poetkę coraz bardziej zmartwieni, że nie dotrze. Wreszcie przybyła. Jak kolorowy ptak. Płomiennorude włosy, kolorowy strój i uśmiech przepiękny i tak promienny, że w jednej chwili ten nasz szaro-bury listopad ocieplił się, jak okryty wełnianym szalem. Spotkanie było bardzo sympatyczne. Poetka zrobiła dla nas przegląd twórczości przybliżając gryfowskiej publiczności wiersze z wielu swoich tomików, a także fragmenty najnowszej prozy. W prezentacji pomagała jej przyjaciółka, gryfowska pisarka i poetka Elżbieta Śnieżkowska-Bielak. Jeszcze długo po spotkaniu, goście rozmawiali z Wiesławą Siemaszko-Zielińską o jej kobiecej, bezbłędnie trafiającej do serc poezji. Warto było dla tych chwil, przedrzeć się przez kapryśną aurę i przyjść do biblioteki.

Biblioteka Publiczna zakupiła kilka tomików wierszy autorki. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nimi.