Jak co roku, filia biblioteki w Uboczu nie zapomniała o zwierzakach. W ramach Światowego Tygodnia Zwierząt obchodzonego w Polsce na początku października, zawitali do nas uczniowie z klasy III ze swoją wychowawczynią Alicją Celejowską. Zajęcia, w których dzieci uczestniczyły, rozpoczęły się rozwiązywaniem tematycznej krzyżówki. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy dowiedzieli się, jak należy opiekować się zwierzętami. Otrzymali malowanki dotyczące tego zagadnienia,jak również opaski z wizerunkiem wybranego przez siebie zwierzątka.

Dzieci miały okazję wykazać się znajomością zwierząt żyjących nie tylko w Polsce, ale również na innych kontynentach. Sylwetki różnych gadów, ssaków i płazów naklejały na kartki z bloku. Są one teraz ozdobą biblioteki i każdy czytelnik może je podziwiać.

Joanna Czerwiec

Do biblioteki w Uboczu, jak co roku zawitał Pluszowy Miś. Przedszkolaki, które przyszły ze swoimi przytulankami, bardzo się ucieszyły ze spotkania z najważniejszym bohaterem tego dnia. Na samym początku otrzymały uszka niedźwiadka, w które się przebrały. Puchatek zaprezentował dzieciom różne postacie z bajek, w których głównymi bohaterami są misie. Wszyscy oglądali książki o niedźwiadkach. Spotkanie przeplatały konkursy: wylizywanie miodku na czas, rysowanie misiów z zawiązanymi oczami itp., a także zabawy ruchowe: „Jadą, jadą misie” „Stary niedźwiedź”. Przedszkolaki oglądały również bajki animowane „Miś Uszatek”, „Miś Yogi”, „Miś Puchatek”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały malowanki. Jak tu nie kochać PLUSZOWEGO MISIA.

Koniec listopada to oczywiście ANDRZEJKI. Biblioteka jak zawsze przygotowała ostatki, czyli spotkanie z tajemniczą wróżką przepowiadającą przyszłość. Dzieci doskonale bawiły się, zdając sobie sprawę, że to tylko wesoła zabawa, a nie prawdziwa magia. Uwieńczeniem tego dnia był słodki poczęstunek. Pozostało teraz tylko czekać na Święta Bożego Narodzenia. Życzymy Wszystkim, aby były pełne ciepła rodzinnego i otulone śnieżną pierzynką.

Joanna Czerwiec