22 maja o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śląski miałam przyjemność przedstawić swoje erotyki motoryzacyjne. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem Gości przez Marzenę Wojciechowską oraz zapoznaniem Ich z moim biogramem artystycznym. Następnie, przybyły ze mną Tadeusz Lira-Śliwa, krytyk, poeta, redaktor wrocławski, który poprowadził wieczór poetycki, zrobił historyczno-literackie wprowadzenie do mojego nurtu erotyków motoryzacyjnych.

Ja również dodałam kilka osobistych informacji do tego tematu. Potem zaprezentowałam Publiczności wiersze motoryzacyjne i komunikacyjne. Następnie pokrótce przedstawiliśmy z Tadeuszem zawartość moich 4 tomików (Seksapil duszy, Kameleony, Sztuka jedzenia jabłek, Podróże poezją). Na koniec poprosiłam prowadzącego, aby zaprezentował swoją ciekawą, zwięzłą, filozoficzną twórczość. Po pytaniach od licznej Publiczności zaczęła się część nieoficjalna spotkania czyli autografy, wspólne zdjęcia, rozmowy w kuluarach przy akompaniamencie przepysznego tortu upieczonego specjalnie na moje spotkanie przez Marzenę Wojciechowską. Jestem bardzo zadowolona z artystycznego przyjęcia mojej osoby i poezji. Było miło zobaczyć zapełnioną salą i poczuć, że są takie miejsca jak Gryfów Śląski, gdzie ludzie cenią kulturę, sztukę i artystów. Bardzo przyjemną niespodzianką było zobaczyć tyle młodych, zaciekawionych twarzy na widowni. Z radością wrócę tu, jak tylko wydam Erotyki motoryzacyjne. Serdeczne podziękowania za wykonanie fotorelacji przez Artura Daniela Grabowskiego i Michała Żukowskiego oraz dla Joanny Małoszczyk za obecność i przyjaźń i dla Pani kustosz Barbara Grzybek.

Spotkanie upiększyła realistyczno-surrealistyczna wystawa Ludmiły Diakończuk i Petra Lubomira Stichy z Czech.

Izabela Monika Bill