...czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, organizuje Dolnośląska Biblioteka Publiczna przy współudziale, wybranej w danym roku, biblioteki publicznej z terenu województwa dolnośląskiego oraz z pomocą kilku oficyn wydawniczych. W tym roku akcję współorganizowała Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach. Akcja pod hasłem „Z książką na walizkach” ma już swoją dwunastoletnią tradycję. Główną jej ideą jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przez propagowanie książki i bibliotek. Wokół idei propagowania czytelnictwa udało się skupić szereg twórców w osobach: pisarzy, ilustratorów, literaturoznawców oraz instytucji: wydawnictwa, biblioteki publiczne, szkoły, przedszkola, domy kultury w miastach i wsiach województwa dolnośląskiego.

12 czerwca o godz. 12.30 w Bibliotece Publicznej w Gryfowie Śląskim odbyło się spotkanie z autorem książek i rysownikiem Pawłem Wakułą. Uczestniczyły w nim dwie klasy pierwsze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim wraz z wychowawczyniami Agnieszką Puchalską i Martą Reimann oraz dzieci z kółka bibliotecznego. Paweł Wakuła jest autorem m. in. wyróżnionej w konkursie literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez fundację „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” książki „Co w trawie piszczy”, oraz nominowanej do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego „Kajtek i Yetik”. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, autor potrafił skupić uwagę uczestników, a szczególną radość sprawił im tworząc w trakcie spotkania zabawne rysunki na flipczarcie.

Zarówno Szkoła podstawowa, jak i Gimnazjum wzięły udział w konkursie plastycznym na rysunek lub komiks „A to historia”, towarzyszącym akcji „Z książką na walizkach”. W sumie na konkurs wpłynęły 23 interesujące prace. Trzy najciekawsze (Anny Denisienko, Oliwii Kazimierczuk i Hanny Nanowskiej) organizatorzy zabrali na finał akcji do Polkowic.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Po zakończonym spotkaniu dzieci chętnie kupowały książki pana Pawła z obowiązkowym autografem. Serdecznie dziękujemy organizatorom akcji za możliwość uczestniczenia w spotkaniu, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.