Wernisaż w galerii ECKI odbył się w sobotę, przez co martwiliśmy się o frekwencję, jednak jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie – goście dopisali. Przyjechali do nas artyści ze Szczecina i Zielonej Góry: Cezary Dubiel, Ryszard Poprawski i Andrzej Krupiński.

Jedni z najbardziej zapracowanych fotografików w Polsce. Kreatywni, pełni pasji i utytułowani. Np. tylko w tym miesiącu Cezary Dubiel odebrał odznaczenie Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz jako pierwszy Polak otrzymał dyplom Excellence FIAP Bronze.

Prezentowana w naszej galerii wystawa to pokłosie bardzo ciekawego projektu „Magia Świnoujścia” obejmującego m.in. plener fotograficzny i wykłady o sztuce fotografii. Brali w nim udział zarówno zawodowi fotograficy, jaki i amatorzy, w tym młodzież. Organizatorem projektu była Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur.

Podczas wernisażu w galerii ECKI fotograficy barwnie opowiadali i odpowiadali na wiele pytań naszych gości. Atmosfera była iście magiczna, zdjęcia w formacie 100x70 cm robiły duże wrażenie.

Wielką niespodziankę sprawiły nam panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Olszynie: Agnieszka Tuniewicz i Elżbieta Dubicka, które przyprowadziły na wystawę dzieci z kółka turystyczno-fotograficznego i regionalnego. Dzieci przyszły z Olszyny na piechotę i po minach, jakie można zaobserwować na zdjęciach, były bardzo zadowolone, a stało się to za sprawą jednego z naszych fotografików Ryszarda Poprawskiego, który poza programem wernisażu zrobił specjalnie dla nich mini warsztaty z fotografii otworkowej. Artyści przywieźli ze sobą piękne katalogi wystawy, którymi mogliśmy obdzielić wszystkich przybyłych, kolorowe kanapeczki dopełniły dzieła. Mamy nadzieję spotkać się jeszcze z Cezarym, Ryszardem i Andrzejem, tym bardziej, że zakochali się oni w naszym mieście, w zabytkowych kamienicach, budynkach i miejscach, które namiętnie fotografowali podczas pobytu w Gryfowie.