Czarnoksiężnik przybył do Gryfowa z Kędzierzyna Koźla. I jak na czarnoksiężnika przystało oczarował swoimi obrazami gości wernisażu. 4 grudnia był w gryfowskiej galerii ECKI świętem eksperymentu artystycznego Arkadiusza Eliona Masalskiego. Dla tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć mamy dobrą wiadomość. Wspaniałe prace Eliona można oglądać do końca roku w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.

O artyście i jego twórczości
Arkadiusz Elion Masalski ma 29 lat, mieszka w Kędzierzynie Koźlu, jest malarzem i rysownikiem. Stosuje techniki kombinowane, eksperymenty bynajmniej nie szkolne lecz wymyślone, wykreowane we własnej głowie. Najczęściej posługuje się akrylem, tuszami, ołówkiem i węglem. Literatura fantastyczna i muzyka pomiędzy metalem a symfonią, to dwie główne siły które inspirują go jako artystę. Natchnieniem jest dla niego także astrologia oraz starożytna mitologia i symbolika, którą zainspirował go tata – miłośnik starożytnego Rzymu.

W życiu wybrał drogę wędrowca, podróże poznawanie nowych ludzi, unikanie schematów i konwencji stały się jego sposobem na życie. Mieszkał w różnych miejscach w Polsce i poza jej granicami w Holandii, Francji i Belgii.

Wszędzie gdzie był, bez względu na to jakie były to warunki, nie w przestawał tworzyć, bo bez rysowania i malowania nie potrafi żyć. Odkąd w jego życiu pojawił się syn Syriusz, Arkadiusz Elion Masalski postanowił się odrobinę ustatkować, osiąść i zacząć pokazywać światu swoją twórczość. To jego trzecia indywidualna wystawa. Poprzednią, dwa lata temu, miał we Lwówku Ślaskim w galerii Klatka. Warto wspomnieć, że dla Dolnego Śląska, a bliżej dla Lwówka i Gryfowa odkrył go znakomity malarz Władysław Gałczyński, który z ogromnym uznaniem wyraża się o twórczości Arkadiusza Eliona Masalskiego i wróży temu młodemu człowiekowi świetlaną przyszłość w artystycznym świecie.

Wystawa w Gryfowie została zatytułowana „Czarnoksiężnik”. Tytułowy czarnoksiężnik to tajemnicza postać, która przewija się przez wiele obrazów. Jak mówi autor, to odzwierciedlenie jego podróży odbywanych w wyobraźni. Postać czarnoksiężnika wędrowca, człowieka w kapturze, uosabia i odbija nierzeczywiste, fantastyczne światy.